Top Menu
Menu

Lepší praní

0 Comments

Dnes je praní v podstatě primitivní záležitost, kterou za nás dělají stroje. Už nemusíte dřít prádlo o valchu půl dne někde u potoka, ale prostě jen otevřeme pračku, naházíme do ní věci, přidáme prací prášek, případně aviváž a zapneme. Tak jednoduché to je. Ovšem nic není zadarmo a v případě, že nechcete, aby vaše prádlo zapáchalo i po tom, co jste ho vyprali, budete se muset trochu činit. Nebojte se, nečekají vás žádné galeje, ale určité nezbytnosti udělat budete muset.
otevřená pračka

Úplným základem vyčištění těsnící gumy, a to vždy po praní. Gumu naleznete v pracím bubnu. Na čištění nemusíte v tomto případě používat kdovíjak speciální přípravky ani nástroje. Bohatě vám postačí obyčejný hadřík, který ale předtím trochu navlhčete v octu. Délka práce se závisí na tom, jak často gumu čistíte. Děláte-li to pravidelně, jde o rychlý proces, ale pokud jste si na čištění gumy pár měsíců či dokonce let nevzpomněli, bude vám to trvat déle.

Daleko úpornější je čištění dávkovače, kam se běžně dává prášek, respektive aviváž. Toto nemusíte provádět po každém praní, ale řekněme jednou za jeden až dva měsíce. Ovšem měli byste to udělat důkladně. Zde vám již nepomůže hadřík, ale budete muset sáhnout po malém kartáčku, se kterým se dostanete do každé spáry. Nebudete potřebovat žádný ocet ani jiné speciální přípravky, bohatě postačí kartáče průběžně namáčet v čisté vodě.
prádelní pračka

Dvakrát ročně byste se také měli věnovat filtru. V pračce jde o velice důležitou součástku, která se ráda zanáší. Ani v tomto případě nebudete potřebovat nic speciálního. Opět bohatě postačí použít tradiční hadřík a vodu. Jakmile bude filtr zbaven všech usazenin a nečistot, měli byste ho kompletně přelít horkou vodou z konvice nebo z hrnce. Takto zlikvidujete veškeré bakterie, které mohou často za zápach, který se následně uchytí i na oblečení.